ali-kerem-gulermen01Beyaz Pipo adında bir lületaşı belgeselimiz olduğunu söylesem ne dersiniz. Birçoğunuzun bu girişimden ve yapılanlardan ve yapanlardan haberi olmasa bile geçen sene çekimleri sessiz sedasız yapılıp biten ve artık bir takım bürokratik olayları da bittiği için halka sunumu yapılan bir belgesel. Beyaz Pipo belgeselini çok kıymetli kardeşim Ali Kerem Gülermen çekti. Geçen sene bana cd olarak verdiği belgeseli artık gönül rahatlığı ile sizlerle paylaşabiliyorum.

Ali Kerem’i anlatayım sizlere biraz. Kendisini biraz Stanley Kubrick biraz Alfred Hitchcock birazda Jack Black’e benzetiyorum ben aslında. Tütün ve Tütün mamülleri ile sıkı fıkı olan bir arkadaşım. Puro ile de oldukça haşır neşir kendisi. Çeşitli dernek ve kulüplerde puro ile ilgili çalışmaları da var. Marmara Üniversitesi Sinema Televizyon bölümünde okuyan Kerem bir çok kısa film ve kısa belgesele imza attı.

Lületaşı hakkında ki bu çalışması ise hem ustalarımızla yaptığı gösterim olsun hem de lületaşının tanıtımı açısından bir mihenk taşı niteliğinde. Şahıs olarak ilk kez böyle bir işe imza atılması da işi ayrıca önemli ve değerli kılıyor.

Ekibi ile maden ocaklarından, atölyelere kadar giden Ali Kerem kardeşime bir kez daha bu başarılı çalışmasından ötürü teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Böyle güzel şeylere bizleri alıştırdığı için devamını da bekliyoruz tabii.

Önce çekim esnasında ki bazı fotoğraflar daha sonra ise belgeseli.

 

 

Serkan Ozseyhan
Serkan Ozseyhan
1975 yılında Ankara'da doğdum. İlk okulu Dr. Reşit Galip ilkokulunda ortaokulu Mimar Kemal Lisesinde okudum 1990 senesinde İstanbul'a taşındım. Liseyi Beyoğlu Fındıklı Lisesinde tamamladım. 1993 - 1997 yılları arasında Alanya'da yaşadım. Daha sonra tekrar İstanbul'a geri döndüm. Pipo içmeye 2010'da başladım. 2012 senesinde hobi amaçlı pipo yapmaya ise başladım. Daha sonra hobiden çok yaşam biçimi haline gelince kendi adımla pipolarımı yapıp satmaya başladım. Son 9 senedir Bodrum'da yaşıyorum. 2009 senesinde evlendim 2011 yılında Batıkan ismini verdiğimiz bir oğlumuz oldu. Hala yaşamaya ve daha iyiyi yapmaya uğraşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.