İstanbul Pipe Show Bitti

Merhaba sevgili pipo severler. Her ne kadar İstanbul’dan Bodrum’a taşınmış ve artık İstanbul’un hengamesini çekemeyecek duruma gelmiş olsamda arada bir bir organizasyon oluyor ki insan İstanbul’da olmadığına lanet eder hale geliyor. İşte bunlardan birisi de sitemizde de duyurduğumuz İstanbul Pipe Show oldu. 25 – 26 Temmuz tarihinde İstanbul Pipo Derneği ve Yeditepe Pipo Cemiyeti’nin üyelerinin katılımı ile gerçekleşen Peder Christian Jeppesen ve Michal Novak gibi dünyaca ünlü ustaların yanında Eskişehir’den Yunar Ustamızın’da katılımı ile gerçekleşen iki günlük bir şov oldu. Katılım uluslararası arenaya göre çok az olsada bence ülkemiz için gerçekten büyük bir adım. Buraya kadar gazete haberi gibi oldu değil mi? Şimdi bu yazıyı yazarken bazı yorumları şimdiden okur ya da duyar gibiyim. E abi hani sen bu gruplarda ki kişilerden bazıları ile anlaşamıyordun vs.  Arkadaşlar bu olay Türk Pipo İçicileri için çok önemli bir olay. O nedenle bence kişilerin üstünde bir olay olmuştur. Dünyaca ünlü iki ustanın gelmesi, satış standlarının açılması hele ki bu iki ustanın elinde lületaşı ve bıçakları görmek gerçekten güzeldi. (fotoğraflar yazının en sonunda) İşte bu nedenlerden dolayı bu ve bunun gibi olaylarda şahsi fikirlerimizin önünde Türk Pipo kullanıcıları adına ortak hareket etmek gerekir. Gruplaşmaya, hizipleşmeye gerek yoktur. Gelecek için önemli adımlar bunlar. Gönül isterki bundan sonra ki aktivitelerde Eskişehir’den Fikri Baki, Sadi Yanık, Ahmet Gövem, Emre Mangaltepe, Muhsin Erdoğan, Crazy Cafer, Besim Aktaş, Seyfi Aktaş ve adını sayamadığım onlarca ustamın katılması. Briar pipo konusunda zaten bildiğimiz ustalar bir elin parmaklarını geçmiyor. Taha Usta, Kenan Ahmet ve Birol Salman. Zaten Yeditepe Pipo Cemiyeti kurucularından olan Kenan ve Birol beyler katıldılar. İnşallah önümüzde ki zamanlarda, Tom Eltang’lar, Nanna Ivarson’lar, (bir abimizin deyimi ile mobilyacı) Kent Rasmussen’ler, Gieger Pipes, Konstantinos Anastasopoulos, Morelli, Maretti, Vilma Armellini gibi bir çok ustayı ülkemizde görmek nasip olur. Gönül isterki workshoplar oluşsun, fuarlar, yarışmalar gırla gitsin. Sadece İstanbul’da değil yurtun her yanında olsun bunlar. (memleketin haline bak senin konuştuğun şeylere bak diyenleride duyuyor ve susuyorum) Son olarak ben şahsım adına bu organizasyonu sitemde ulaşabildiğim kişilere yazarak bir parça yardımda bulunabildiysem ne mutlu bana. Bundan sonra da bu tarzda yapılacak her türlü organizasyonda elimden geldiğince Pipo Sünyası ve Serkan Özseyhan olarak yardımcı olmaya hazırım. İstanbul Pipo Derneği Kurucusu Turgay Ocak abimize, her ne kadar yıldızımız barışmasa da Birol Salman’a, kendisi ile yeni tanıştığım Kenan Ahmet’e ve arka planda bilmediğim görmediğim emeği geçen herkese teşekkür ederim. Yarışma Sonuçları İlk 10 (Detaylı bilgi için)

1 ATİLLA İSTEK YEDITEPE PIPE CLUB 02:04:02:15
2 WALİD NACAR ISTANBUL PIPE CLUB 02:03:21:49
3 ANDREY MARKOV RUSSIA 01:36:28:18
4 KENAN AHMET YEDITEPE PIPE CLUB 01:24:20.36
5 TEOMAN ALSIRT ISTANBUL PIPE CLUB 01:17:49:37
6 MEHMET REŞİT DEMİR ISTANBUL PIPE CLUB 01:13:00:67
7 CAN MURAT ÖZDEMİR ISTANBUL PIPE CLUB 01:05:24:45
8 KORAY BERKİN ISTANBUL PIPE CLUB 01:04:15:67
9 BURAK ŞENDOĞDU YEDITEPE PIPE CLUB 01:02:47:32
10 BURHAN BORAN YEDITEPE PIPE CLUB 00:58:14:28
Serkan Ozseyhan
Serkan Ozseyhan
1975 yılında Ankara'da doğdum. İlk okulu Dr. Reşit Galip ilkokulunda ortaokulu Mimar Kemal Lisesinde okudum 1990 senesinde İstanbul'a taşındım. Liseyi Beyoğlu Fındıklı Lisesinde tamamladım. 1993 - 1997 yılları arasında Alanya'da yaşadım. Daha sonra tekrar İstanbul'a geri döndüm. Pipo içmeye 2010'da başladım. 2012 senesinde hobi amaçlı pipo yapmaya ise başladım. Daha sonra hobiden çok yaşam biçimi haline gelince kendi adımla pipolarımı yapıp satmaya başladım. Son 9 senedir Bodrum'da yaşıyorum. 2009 senesinde evlendim 2011 yılında Batıkan ismini verdiğimiz bir oğlumuz oldu. Hala yaşamaya ve daha iyiyi yapmaya uğraşıyorum.

2 Comments

 1. Fırat Gürsu dedi ki:

  Serkan Bey yazınız için çok teşekkürler. Objektif bakış açınız takdire şayan.
  Bunların yanında yarışma sonrası bahsi yapılmayan bir konuya da değinmek gerektiğini düşünüyorum: Tabac Turc firmasının stand açması.
  Türkiye’deki tek yasal pipo tütününü üreten firmanın piposeverlerle buluşmasının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Aldıkları doğrudan geri dönüşlerin yanında böyle etkinliklerdeki hareketliliği görünce kendileri de epey şaşırdılar. Piposeverlerle doğrudan buluşma fırsatı yakalamaları hem bizim hem kendileri için çok faydalı oldu. Gönlüm ister ki sevsek de sevmesek de türk pipoculara yön vermiş şahin pipo ve tabac turc gibi firmalar bu organizasyonların demirbaşı olsunlar. Umarım sonraki organizasyonlarda karşılaşırız.

  • Serkan ÖZSEYHAN dedi ki:

   Aklımda olan ancak unuttuğum bir konuya değindiğiniz için çok teşekkürler. Kesinlikle çok önemli bir gelişmeydi. Ben fotoğraflardan gördüm Tabac Turc yetkilisi olduğunu bilmiyordum daha da şahane oldu bu bilgi. Umuyorum ki yoğunluğu görünce ve bunun daha da fazla olduğunu bilince birazcıkta olsa hem üretim hem de dağıtım ağına ve de fiyat politikasına olumlu yönde müdahale ederler. Hatırlatma için tekrar teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.