About the author

Serkan Ozseyhan

1975 yılında Ankara'da doğdum. İlk okulu Dr. Reşit Galip ilkokulunda ortaokulu Mimar Kemal Lisesinde okudum 1990 senesinde İstanbul'a taşındım. Liseyi Beyoğlu Fındıklı Lisesinde tamamladım. 1993 - 1997 yılları arasında Alanya'da yaşadım. Daha sonra tekrar İstanbul'a geri döndüm. Pipo içmeye 20010'da başladım. 2012 senesinde hobi amaçlı pipo yapmaya ise başladım. Daha sonra hobiden çok yaşam biçimi haline gelince kendi adımla pipolarımı yapıp satmaya başladım. Son 9 senedir Bodrum'da yaşıyorum. 2009 senesinde evlendim 2011 yılında Batıkan ismini verdiğimiz bir oğlumuz oldu. Hala yaşamaya ve daha iyiyi yapmaya uğraşıyorum.

Related Articles

4 Comments

 1. 1

  Kerem Gülermen

  Yorumları açıksa elinize sağlık.

  Reply
 2. 2

  Rıza ŞAHİN

  çok güzel olmuş çok yararlı bir anlatım

  Reply
 3. 3

  Can Saraç

  Elinize dilinize sağlık olsun Serkan hocam, çok samimi bir anlatımla yararlı bir konu olmuş tebrk ederim. Ama benim yurtdışı forumlarında gördüğüm kadarıyla tuz-alkolün risklerinin olduğu bilinen bir gerçek, mesela eğer tuz bastırılmışsa emdiği katranla genişleyen tuz hazneyi çatlatabiliyor. Ve ayrıca ne kadar doğrudur bilemiyorum, kendim yaptığım için önermek istedim, tuzdan arındırmak için elektrikli süpürge kullanılabilir çünkü normal içim sonrası soğumuş külleri o şekilde temizleyip kaşıkla kazıma zorunluluğumu asgariye indiriyorum. 🙂

  Tekrardan teşekkürler anlatım için Serkan hocam 🙂

  Reply
  1. 3.1

   septhis

   Elektrik süpürgesi durumu iyiymiş. 😀 Evet hocam doğrudur tuzu bastırmak iyi değil haklısın o konuyu atlamışız. O nedenle kenarına tıp tıp diye vurarak sıkıştırmadan bırakıyoruz ve iri yapısı nedeni ile kaya tuzu tercih ediyoruz. En azından etmemiz gerek. 😀 Sağol yorumun için.

   Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2010 Design By BDRM TASARIM