Tuz ve alkol temizliği hakkında kendimce bir şeyler anlatmaya çalıştığım ilk videom. Video başlangıcı ve sonuna doğru anlayamadığım bir sebepten dolayı görüntüde donmalar ve atlamalar oluşmuş. Bir şekilde uğraşarak düzeltmeye çalıştım ancak beceremedim. Kusuruma bakmayın. Ama konuyu anlatabildim sanırım. En azından dilim döndüğünce. Pipoya tuz ve alkol temizliği yapmak eğrisi ve doğrusu ile nasıl olur bunu anlatmaya çalıştım. Ancak yapacak olan kişilere bir uyarım var. Burada anlattıklarımın sonucu tamamen size bağlıdır. En ufak şekilde sorumluluğu almam üzerime. Neden? Tuz çok ve alkol ikilisi aslında kontrol edilmezse pipo için tehlikeli de olabilir. Ağacı gevretip kurutma ihtimali olduğunu da belirteyim. İlaç reçetelerinde ki yan etkliler gibi düşünün. Buyurun seyredelim. (Yorumlara açıktır her zaman.)

 

 

 

 

Serkan Ozseyhan
Serkan Ozseyhan
1975 yılında Ankara'da doğdum. İlk okulu Dr. Reşit Galip ilkokulunda ortaokulu Mimar Kemal Lisesinde okudum 1990 senesinde İstanbul'a taşındım. Liseyi Beyoğlu Fındıklı Lisesinde tamamladım. 1993 - 1997 yılları arasında Alanya'da yaşadım. Daha sonra tekrar İstanbul'a geri döndüm. Pipo içmeye 2010'da başladım. 2012 senesinde hobi amaçlı pipo yapmaya ise başladım. Daha sonra hobiden çok yaşam biçimi haline gelince kendi adımla pipolarımı yapıp satmaya başladım. Son 9 senedir Bodrum'da yaşıyorum. 2009 senesinde evlendim 2011 yılında Batıkan ismini verdiğimiz bir oğlumuz oldu. Hala yaşamaya ve daha iyiyi yapmaya uğraşıyorum.

4 Comments

 1. Kerem Gülermen dedi ki:

  Yorumları açıksa elinize sağlık.

 2. Rıza ŞAHİN dedi ki:

  çok güzel olmuş çok yararlı bir anlatım

 3. Can Saraç dedi ki:

  Elinize dilinize sağlık olsun Serkan hocam, çok samimi bir anlatımla yararlı bir konu olmuş tebrk ederim. Ama benim yurtdışı forumlarında gördüğüm kadarıyla tuz-alkolün risklerinin olduğu bilinen bir gerçek, mesela eğer tuz bastırılmışsa emdiği katranla genişleyen tuz hazneyi çatlatabiliyor. Ve ayrıca ne kadar doğrudur bilemiyorum, kendim yaptığım için önermek istedim, tuzdan arındırmak için elektrikli süpürge kullanılabilir çünkü normal içim sonrası soğumuş külleri o şekilde temizleyip kaşıkla kazıma zorunluluğumu asgariye indiriyorum. 🙂

  Tekrardan teşekkürler anlatım için Serkan hocam 🙂

  • septhis dedi ki:

   Elektrik süpürgesi durumu iyiymiş. 😀 Evet hocam doğrudur tuzu bastırmak iyi değil haklısın o konuyu atlamışız. O nedenle kenarına tıp tıp diye vurarak sıkıştırmadan bırakıyoruz ve iri yapısı nedeni ile kaya tuzu tercih ediyoruz. En azından etmemiz gerek. 😀 Sağol yorumun için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.